Късметът обърна гръб на Гълъбинов

Завръщащият се в националния отбор Андрей Гълъбинов нямаше шанса да донесе победата на своя Новара при домакинството на Латина в среща от петия кръг на Серия "Б". Мачът завърши 2:2 с голове още през първото полувреме, през което гостите останаха с човек по-малко. Българският нападател, който беше на терена през всичките 90 минути, имаше пет добри възможности, но не успя да реализира нито една от тях. Той нямаше късмет два пъти преди почивката и три пъти след това, като особено драматично щеше да бъде, ако беше вкарал в ситуация в 88-ата минута.

Николас Виола беше точен за 1:0 в полза на Новара след четвърт час игра, но в 21-ата минута Рикардо Броско изравни. Домакините отново излязоха напред в 33-ата минута, когато се разписа Кристиан Адорян. Три минути след това Луиджи Скаля от състава на Латина получи директен червен картон, но независимо от това секунди по-късно съотборниците му успяха да върнат попадението чрез Даниеле Папони. След това Новара атакуваше до края на срещата, но защитата на съперника успя да удържи.

Отборът на Гълъбинов има само една победа и заема 16-а позиция от 22 тима, а Латина е в опасната зона.

НОВАРА - ЛАТИНА 2:2
1:0 Виола (15)
1:1 Броско (21)
2:1 Адорян (33)
2:2 Папони (37)