Сензацията в Серия "Б" разби Гълъбинов и компания

Българският нападател Андрей Гълъбинов бе титуляр за Новара при поражението с 1:3 от Читадела от четвъртия кръг на Серия "Б". Родният футболист престоя на терена 77 минути, а в края на първата част страхотно спасяване на Алфонсо спря Гълъбинов от гол за 1:1. Стражът извади топката от ъгъла след силен удар с левия крак на нападателя. Преди това Лука Стрицоло бе дал аванс на домакините в 37-ата митута. Отново той удвои в 51-ата минута. В 72-ата минута Джанлука Литери направи резултата 3:0. Резервата Ди Мариано бе точен за гостите в продължението.

Загубата бе втора за сезона за Гълъбинов и компания, докато Читадела прави фурор в Серия "Б". Новакът във втория италиански ешелон е абсолютен лидер в класирането с 12 точки след четири поредни победи. Новара се намира на 15-ото място във временното класиране с актив от четири точки.

Перуджа и Тернана завършиха 1:1 в дербито на Умбрия, след като си размениха два бързи гола в началото на втората част. Пиза на Дженаро Гатузо продължава да изненадва всички, като записа втори домакински успех с 1:0. Този път срещу Бреша на най-добрия му приятел Кристиан Броки.
Фаворитът Верона надви с 3:1 Авелино и записа втора победа в първенството. Другите отбори, които изпаднаха от Серия "А" Карпи и Фрозиноне завършиха 0:0 вчера.

Всички резултати от 4-ия кръг на Серия "Б"

Читадела - Новара 3:1
Латина - Беневенто 1:1
Перуджа - Тернана 1:1
Пиза - Бреша 1:0
Спал - Ентела 2:2
Специя - Про Верчели 2:1
Трапани - Асколи 1:1
Вереноа - Авелино 3:1