Гълъбинов в основата на първата победа на Новара

Българският нападател на Новара Андрей Гълъбинов отново бе титуляр и записа 90 минути за първата победа на Новара в Серия "Б" през този сезон. Северняците надвиха с 1:0 Салернитана в мач от третия кръг на втория италиански ешелон, а Гълъбинов бе в основната на попадението, което падна в 7-ата минута. Тогава играчът с №16 на гърба нахлу мощно отляво и центрира, а Сансоне след последвалото разбъркване бе точен. Родният таран удари гредата в 61-ата минута минута, като се размина със своя втори гол в първенството за този сезон. В 92-ата минута Гълъбинов бе заменен от Байде, за да може да се спечели време.

Така Новара има вече четири точки в първенството, след като записа равенство, загуба и победа до този момент през сезона.