Драматичен обрат върна усмивките в Краснодар (видео)

След серия от 4 мача без победа, довела и до оставката на старши треньора Олег Кононов, Краснодар най-после зарадва феновете си. "Биковете" обърнаха в много оспорван двубой Ростов с 2:1, а победното попадение падна от дузпа в 94-ата минута и бе дело на Фьодор Смолов. Преди това защитникът Налдо изравни в 87-ата минута.

Двата отбора имаха изпитания в евротурнирите в средата на седмицата, като Краснодар надви с 1:0 РБ Залцбург в Лига Европа, а Ростов претърпя тежко поражение с 0:5 от Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига. Временният наставник на домакините Игор Шалимов пусна в титулярния състав бившия халф на Левски Жоао Жоазиньо. Именно нисичкият бразилец отбеляза победния гол в Австрия и показа, че постепенно си връща добрата форма. В тима на Ростов имаше доста рокади и немалка част от титулярите, начело с нападателите Дмитрий Полоз и Сердар Азмун, останаха на пейката.
Гостите още веднъж показаха силата си при статични положения и в 10-ата минута поведоха. Гола реализира Сесар Навас след центриране от корнер. Испанският бранител бе заел най-добра позиция в наказателното поле и с помощта на гредата успя да открие резултата. Краснодар нямаше много положения до почивката. Атаките на "биковете" бяха еднообразни, а постоянните центрирания не затрудняваха снажните бранители в жълто.

В началото на втората част Станислав Крицюк спаси удар на Александър Ерохин и попречи на гостите да се доближат още повече до победата. В 60-та минута в игра се появи грузинският халф Торнике Окриашвили, за когото това бе дебют с екипа на Краснодар. Малко след това домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на футболист на Ростов в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията.
В края на мача натискът на Краснодар стана много силен и в 87-ата минута Налдо изравни. Първоначално Сослан Дажанев спаси удара на Смолов, но при добавката Налдо опъна мрежата. Това обаче не беше всичко. В добавеното време резервата Рикардо Лаборде бе фаулиран в наказателното поле и Смолов донесе успеха на домакините със своя гол №7 през сезона.

В класирането Краснодар е 5-и с 11 точки, а Ростов заема 8-о място с 10 точки.