Освободен от Лудогорец с фантастичен дебют в Русия (видео)

Напусналият Лудогорец Андрей Препелица започна по впечатляващ начин кариерата си в Русия. Румънският халф дебютира с победен гол за Ростов срещу Криля Совеов (2:1) и заслужи много похвали с представянето си в средата на терена. Препелица се разписа с глава в 59-ата минута и донесе трите точки на своя тим, който беше воден от временния наставник Иван Данилянц. Специалистът ще изпълнява функциите на старши треньор, докато Дмитрий Кириченко получи лиценз. Курбан Бердиев пък официално се завърна в клуба като вицепрезидент, но ще помага и на треньорския щаб.

Ростов не спечели нито веднъж в последните си три домакинства на Криля Советов, а снощният двубой на "Олимп-2" също не бе лек. Освен Препелица, като титуляри започнаха още двама от новопривлечените футболисти - Папа Гай и Миха Мевля. Младият Никита Медведев пък замени на вратата Сослан Джанаев.
Домакините поведоха в 33-ата минута с гол на Александър Бухаров. Таранът на Ростов беше точен с глава след центриране на Дмитрий Полоз. В 54-ата минута Александър Ерохин си отбеляза злощастен автогол. Играч на гостите от Самара стреля, топката се отлкони от Ерохин и влезе във вратата. Само пет минути по-късно нисичкият Препелица се оказа най-добре пласиран в наказателното поле на Криля Советов и с глава реализира победното попадение за Ростов.

Успехът изкачи "жълтите" на 4-о място в класирането преди останалите мачове от кръга и всички в клуба вече насочват мислите си към дебюта в Шампионската лига след няколко дни. Криля Советов е на дъното в таблицата без победа и с едва 2 точки.