Занев вкара дузпа и Амкар победи, Благо Георгиев също продължава

Спартак (Москва) на Ивелин Попов и ЦСКА (Москва) на Георги Миланов се провалиха в 1/16-финалите за Купата на Русия и отпаднаха от вторидивизионни съперници, но отборите на други двама българи продължават напред в турнира. Петър Занев отбеляза една от дузпите за Амкар, който елиминира Волга (Уляновск), а Благой Георгиев беше титуляр за Оренбург при победата с 1:0 над Волгар (Астрахан).

На стадион "Старт" в Уляновск местният Волга затрудни максимално Амкар и в редовното време двубоят завърши 0:0. В продълженията също не паднаха голове и се стигна до дузпи. Пръв зад топката от Амкар застана капитанът Петър Занев, който реализира уверено. Бранко Йовичич, Антон Шиндер и Роланд Гиголаев също не сбъркаха за тима от Пер, а вратарят Дмитрий Хомич направи две спасявания и прати отбора си в следващата фаза.
Оренбург игра повече от час с човек повече срещу Волгар, след като Сергей Зуйков от домакините получи червен картон в 29-ата минута. Победният гол за отбора на Благо Георгиев падна в 80-ата минута и бе дело на Анзор Саная.

Краснодар също стигна до 1/8-финалите. "Биковете" надвиха с 2:0 като гост Спартак (Налчик), а попаденията отбелязаха Ари и Рикардо Лаборде.