Новата звезда на Наполи качи тима на върха в Серия "А" (видео)

С две попадения на полския нападател Аркадиуш Милик Наполи победи с 3:1 гостуващия Болоня и излезе начело в Серия "А" преди изиграването на всички мачове от 4-ия кръг. Привлеченият за заместник на Гонсало Игуаин нападател започна да разкрива огромния си потенциал и вече бележи редовно за тима на Маурицио Сари. Днес той бе оставен на пейката, но се появи в средата на второто полувреме и набързо реши мача в полза на "небесносините". За домакините от "Сан Паоло" се разписа и Хосе Кайехон, а за Болоня точен беше Симоне Верди.

През седмицата Наполи стартира успешно участието си в Шампионската лига с победа като гост на Динамо (Киев), а днес се стремеше към трети пореден успех в Серия "А", с който временно да оглави таблицата. Героят от двубоя в Украйна Милик получи почивка и вместо него като титуляр в предни позиции започна Маноло Габиадини,  а по двата фланга атакуваха Кайехон и Лоренцо Инсиние. Дрис Мертенс също бе сред резервите, както и привлерченият именно от Болоня Амаду Диавара.
Гостите искаха да измият срама от визитата си в Неапол през миналия сезон, когато бяха разгромени с 0:6. Болоня претърпя тежка загуба и при последното си гостуване този сезон - 1:5 от Торино. Тогава дебют направи Федерико Ди Франческо, а само преди седмица синът на наставника на Сасуоло Еузебио Ди Франческо отбеляза и гол срещу Каляри. Днес той започна акто титуляр, а в атака му помагаха Ладислав Крейчи и Симоне Верди.

Болоня започна по-силно и още в началото Хосе Рейна трябваше да спасява опасен изстрел на бившия си съотборник Блерим Джамейли. Постепенно Наполи взе инициативата и Инсиние пропусна да открие резултата. Италианският национал продължи да е активен и беше в основата на гола, с който домакините поведоха. Той центрира към Хосе Кайехон и испанското крило с глава простреля Анжело Да Коща. Това беше 5-о попадение за Кайехон през сезоан и общо 50-о с екипа на неаполитанци.
До почивката Да Коща спаси още два опасни изстрела на Инсиние, а веднъж и Габиадини не успя да направи 2:0 от удобна позиция. В началото на втората част в играта на Наполи си пролича известно подценяване и наказанието не закъсня. Симоне Верде изстреля истински снаряд от около 30 метра и изравни. Това принуди Сари да пусне Милик и полякът бързо се отплати за доверието. В 67-ата минута той вкара за 2:1 с първото си докосване до топката, възползвайки се от пас на Марек Хамшик, а в 78-ата оформи крайния резултат след грешка в защитата на Болоня.
Гостите завършиха с човек по-малко заради червен картон на Емил Крафт в 81-ата минута. Бранителят задържа откъсналия се Пьтр Желински и реферът Даниеле Довери нямаше избор.

Наполи е в серия от три поредни победи в първенството и събра 10 точки, а Болоня е на 10-о място с 6 пункта.