Бориело герой за Каляри

Италианският нападател Марко Бориело се превърна в герой за Каляри в домакинството на Аталанта от 4-ия кръг на Серия "А", като донесе първи успех за сезона. Таранът се разписа два пъти за победата с 3:0, като вече има четири попадения от началото на сезона в първенството и общо осем след четирите отбелязани за Купата на Италия.

34-годишният футболист даде аванс на домакините още в 8-ата минута, когато засече центриране отдясно. В 35-ата минута Алберто Палоски пропусна дузпа за "нерадзурите", след като стреля в центъра на вратата и Рафаел, който замени наказания Марко Сторари, спаси.

Втората част също започна добре за играчите от Сардиния, като Марко Сау удвои в 53-ата минута. Той засече центриране на Маурисио Исла отдясно и вкара своя втори гол в калчото за тази кампания. В 70-ата минута Сау удари гредата и пропусна да вкара трети гол, но такъв падна в 73-ата минута, а негов автор бе Бориело. Звездата на тима бе точен след изпълнение на фаул над стената, като вкара втори гол във вратата на бившия си тим. Интересното е, че през пролетта в Бергамо Бориело вкара четири гола в 15 мача, а сега има вече същата бройка голове от само четири мача.

Каляри има четири точки, а третата загуба на Аталанта остави тима с три точки.