Наполи унижи Палермо в Сицилия, Хамшик задмина Марадона (видео)

Наполи победи с 3:0 Палермо в гостуването си от 3-ия кръг на Серия А и не позволи на лидера Ювентус да се откъсне с много във временното класиране. В момента "бианконерите" вървят първи с 9 точки, докато Наполи има с две по-малко.

Изходът на срещата на "Ренцо Барбера" беше до голяма степен предопределен заради кризата, в която изпаднаха домакините след оставката на треньора Давиде Балардини в знак на протест срещу трансферната политика на ръководството. Футболистите в розови екипи удържаха 0:0 през първите 45 минути въпреки огромното игрово предимство на гостуващия тим.

Доминацията на Наполи обаче се материализира изключително бързо след паузата. Капитанът Марек Хамшик откри в 47-ата минута. Това беше попадение номер 82 за словака в италианския елит и по този показател той изпревари легендата на Наполи Диего Марадона. Домакините още не се бяха опомнили, когато падна и второто попадение. Лоренцо Инсиние центрира в наказателното поле, бранител на Палермо се размина с топката и за Хосе Кайехон беше детска игра да удвои. Кайехон оформи и крайния резултат в 66-ата минута, а в последните минути беше заменен, за да получи овациите на тифозите.