ЦСКА (М) взе своето и в Самара (видео)

Ветеранът Сергей Игнашевич вкара победния гол за ЦСКА (Москва) при гостуването на Криля Советов. Отборът на Леонид Слуцкий се наложи с 2:1 и заема второ място в класирането, изоставайки на 2 точки от Спартак (Москва).

Георги Миланов влезе като резерва за "армейците" след почивката. Първият гол за неговия тим бе дело на Александър Головин, а Дмитрий Ятченко изравни за Криля Советов в края на първата част.

Задачата на ЦСКА на пръв поглед трябваше да е лесна, защото насреща си "армейците" имаха последния в класирането. на терена обаче се оказа различно. В играта на столичани се усети умора от гостуването на Байер (Леверкузен) в Шампионската лига, а футболистите на Криля Советов бяха готови на всичко, за да се измъкнат от дъното.
ЦСКА поведе още в 7-ата минута с попадение на Александър Головин. След неуспешен опит за центриране, топката се върна в руския национал, който навлезе в наказателното поле и технично преодоля Гиорги Лория. Малко по-късно грешка на Головин доведе до опасност пред вратата на Игор Акинфеев, но той спаси удара на Йоан Моло.

В 35-ата минута десният бек на ЦСКА Марио Фернандес стреля неточно с глава, а секунди след това и Алан Дзагоев пропусна да удвои аванса на шампионите. В самия край на полувремето отбраната на гостите забрави за Дмитрий Ятченко и десният бек на Криля Советов се промъкна в наказателното поле, след което изравни.
След час игра Леонид Слуцкий прибегна до смените и пусна едновременно Карлос Страндберг и Георги Миланов. В 71-ата минута българинът изскочи на голова позиция, но ударът му не намери целта. В 78-ата минута Дзагоев центрира от корнер и Игнашевич, както много пъти го е правил, се извиси над всички и с глава донесе трите точки на "армейците".

ЦСКА напълно контролираше мача в оставащите минути, а Дзагоев и Марио Фернандес можеха да вкарат и още голове във вратата на домакините.