Ростов си намери майстора (видео)

Само няколко дни след гръмката победа над Аякс, класирала тима в групите на Шампионската лига, Ростов претърпя малко очаквана загуба в първенството на Русия. Отборът, воден от Дмитрий Кириченко, отстъпи с 1:2 на Терек и остана 7-и в класирането, а Терек се изкачи на третата позиция.

Всички голове в мача паднаха в разстояние на 4 минути преди почивката. Резултата откриха гостите с попадение на Иван Новоселцев в 31-ата, но веднага след това Беким Балай изравни. Победният гол за Терек бе дело на новото попълнение Вилкер Анхел.
След 70-ата минута Ростов игра с човек по-малко заради червен картон на Александър Гацкан. Молдовският национал претендираше за дузпа, но реферът Алексей Матюнин прецени, че Гацкан е симулирал и му вдигна втори жълт картон.

"Допуснахме няколко наивни грешки. Опитахме се да реагираме, но с 10 човека ни беше много трудно", призна след поражението временният наставник на Ростов Дмитрий Кириченко.