Мексико съкруши Уругвай в края (видео)

Мексико постигна много важна победа с 3:1 срещу Уругвай в първия си мач на Копа Америка. "Ацтеките" показаха, че всеки трябва да се съобразява с тях и категорично надиграха един от фаворитите в турнира. Мексиканците нанесоха двоен удар в последните минути на двубоя в Глендейл, след като малко преди това Диего Годин беше изравнил резултата. Попадения на Рафаел Маркес и Ектор Ерера обаче съкрушиха "урусите".

Всичко започна зле за уругвайците още при излизането им на терена, когато организаторите се объркаха и пуснаха чилийския химн. Алваро Перейра си отбеляза автогол още в 4-ата минута, когато с глава прати топката във вратата на Фернандо Муслера след центриране на Андрес Гуардадо. Ветеранът Рафа Маркес се прояви с ключови намеси в защита в моментите на превес на Уругвай, а в 30-ата минута стражът Алфредо Талавера спаси удар на Единсон Кавани.
В края на полувремето Матиас Весино получи втори жълт картон и остави двукратните световни шампиони с човек по-малко. Тимът на Оскар Табарес не се предаде и доминираше в началото на втората част, но Диего Ролан пропиля чудесен шанс да изравни. Това обаче стори капитанът Годин с глава в 74-ата минута. Малко преди това Гуардадо също беше изгонен.

Изглеждаше, че везните се накланят в полза на Уругвай, но в 85-ата минута мощен удар на Рафаел Маркес матира Муслера, а в добавеното време халфът на Порто Ектор Ерера затвърди успеха на Мексико.
С победата си на "Финикс Стейдиъм" "ацтеките" оглавиха класирането в група "С", а освен това тимът е в серия от 20 мача без загуба под ръководството на Хуан Карлос Осорио.

В другия мач от групата Венецуела надви с 1:0 Ямайка.

МЕКСИКО - УРУГВАЙ 3:1
1:0 А. Перейра (4) авт.
1:1 Д. Годин (74)
2:1 Р. Маркес (85)
3:1 Е. Ерера (90)