Венецуела стартира с победа срещу 10 ямайци (видео)

Венецуела започна с победа участието си в юбилейното издание на Копа Америка. Отборът на Рафаел Дюдамел надви с 1:0 Ямайка, а единствения гол вкара Хосеф Мартинес в 15-ата минута. Още преди почивката "реге бойс" останаха в намален състав след червен картон на Родолф Остин и това се оказа решаващо за крайния резултат.

Срещата на "Солджър Фийлд" в Чикаго беше от група "С", в която са още Уругвай и Мексико. Ямайците започнаха без шампиона на Англия с Лестър Уес Морган, който влезе като резерва, докато в тима на Венецуела личаха имената на звездите Хосе Саломон Рондон, Томас Ринкон и Роберто Росалес.
След четвърт час игра Алехандро Гуера изведе Мартинес на добра позиция и той откри за южноамериканците. Осем минути по-късно Остин получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Ринкон и за тима от Карибите стана много трудно.

Макар и с човек по-малко, Ямайка опита да притисне съперника в началото на второто полувреме. По-опасните положения обаче бяха пред другата врата и Мартинес пропусна да реши всичко с втори гол след пас на Рондон. В края на мача мощният Морган намери на добра позиция Уотсън, но той не можа да донесе равенството на Ямайка.

ЯМАЙКА - ВЕНЕЦУЕЛА 0:1
0:1 Х. Мартинес (15)