Панама дебютира с победа на Копа Америка

Панама надви с 2:1 Боливия в първия в историята си мач на Копа Америка. В герой се превърна нападателят Блас Перес, който отбеляза и двата гола за своя тим. Той можеше да запише и хеттрик, но направи няколко пропуска пред вратата на боливийците.

Перес даде аванс на Панама в 11-ата минута, но в началото на второто полувреме Хиан Карлос Арсе изравни. Последваха напрегнати моменти и пред двете врати, за да се стигне до 87-ата минута и втория гол на Перес. Ветеранът, който е футболист на Ванкувър Уайткапс, се възползва от хубав пробив на Абдиел Аройо и донесе победата на Панама.

За Боливия това беше пета поредна загуба в официален мач.

ПАНАМА - БОЛИВИЯ 2:1
1:0 Перес (11)