Провал за домакина САЩ на старта на Копа Америка

Домакинът на юбилейното издание на Копа Америка - САЩ, започна лошо участието си в турнира. Тази нощ американците загубиха с 0:2 от Колумбия в откриващия мач, игран на "Ливайс Стейдиъм" в Санта Клара. И двете попадения в мача паднаха през първото полувреме, а точни за колумбийците бяха Кристиан Сапата в 8-ата и Хамес Родригес в 42-ата минута от дузпа.

Мачът започна лошо за домакините, които получиха гол още в 8-ата минута. Тогава след центриране от корнер Кристиан Сапата се измъкна от прекия си пазач и с бомбен удар от воле прати топката в мрежата за 0:1.

Играчите на Юрген Клинсман така и не успяха да се окопитят от лошото начало, докато Колумбия продължи да търси второ попадение. В 15-ата минута далечен удар на Перес пробва бдителността на Брад Гузан. В 22-ата минута пък Кардона технично се освободи в пеналта и отправи удар, който отново бе спасен от вратаря.

Едва в 36-ата минута САЩ сътоври нещо по-интересно в атака. Клинт Демпси напредна и стреля от около 25 метра, като топката профуча опасно близо до гредата, но от външната страна.

В 40-ата минута обаче Йедлин игра с ръка в наказателното поле на домакините и Колумбия получи дузпа в своя полза. Зад топката застана Хамес Родригес и с прецизен удар усвои преднината на своя тим.

И второто полувреме не започна много добре за американците. В 50-ата минута Кардона тества Гузан с далечен удар и вратарят отново се намеси добре.

Постепенно обаче САЩ засили натиска и постави под напрежение противника. В 59-ата минута Клинт Демпси стреля с глава слд корнер и защитник трябавше да чисти пред голлинията. Пет минути по-късно отново Демпси отправи опасен изстрел, този път от фаул, като само отличната намеса на Давид Оспина остави резултата непроменен.

Колумбия пък действаше много добре на контраатака и в 75-ата минута резултатът трябваше да стане 0:3. Карлос Бака бе изведен зад защитата и останал сам срещу вратаря той нацели напречната греда.

До края американците така и не успяха да намерят начин, за да се върнат в мача и разочароваха своите привърженици, като трябваше да преглътнат първата си загуба в група "А". Колумбия пък взе първи три точки и временно оглави класирането в групата.

САЩ - КОЛУМБИЯ 0:2
0:1 Сапата (8)
0:2 Родригес (42) д.

САЩ: Гузан, Камерън, Бруукс, Йедлин, Джонсън, Брадли, Джоунс (Нагбе 66), Бедоя (Зуси 86), Зардес, Ууд (Пулишич 66), Демпси

КОЛУМБИЯ: Оспина, Диас, Мурийо, Сапата, Арлес, Перес (Санчес 86), Торес, Кардона, Родригес (Селис 73), Куадрадо, Бака (Морено 88)