Провал за един от фаворитите на Копа Америка (видео)

Уругвай претърпя втора поредна загуба в юбилейното издание на Копа Америка и ще напусне безславно турнира още след груповата фаза. Отборът на Оскар Табарес се препъна срещу Венецуела и отстъпи с 0:1, а това означаваше, че за да запази илюзорни шансове да продължи напред, трябваше да се надява Ямайка да победи Мексико - нещо, което не стана.

Хосе Саломон Рондон вкара единствения гол в мача и доближи тима си до класиране на 1/4-финалите. То стана факт факт два часа по-късно, когато мексиканците победиха "реге бойс" с 2:0. Венецуела е с актив от две победи, след като на старта надви и Ямайка с 1:0, а Уругвай е с две загуби и 0 точки.
Срещата ще се запомни и с огромното разочарование на Луис Суарес, който така и не се появи в игра в тазгодишното издание на Копа Америка. Звездата на "урусите" пропусна първия двубой заради контузия, а днес старателно загряваше, но се оказа, че не е вписан в състава и гневната му реакция към треньорския щаб не остана скрита.

Иначе Табарес направи 4 промени в състава в сравнение със загубата от Мексико с 1:3  на старта. Сред титулярите се появи Кристиан Стуани, Гастон Рамирес, Алваро Гонсалес и Гастон Силва, но това с нищо не помогна. Венецуела беше по-добрият отбор от самото начало, но имаше късмет в 15-ата минута, когато Единсон Кавани стреля неточно от удобна позиция. Кавани беше близо до гола още веднъж преди почивката след центриране на Рамирес, но се размина с топката.
В 36-ата минута Алехандро Гуера видя, че стражът на Уругвай Фернандо Муслера не внимава и се опита да го прехвърли от центъра. Стражът едва изби топката в напречната греда, но пръв до нея стигна Рондон и я прати в мрежата.

Втората част започна с удар на Кавани от фаул, срещнал стената, и пропуск на Гастон Рамирес. В 52-ата минута Стуани се обърна и отправи хубав удар, но за радост на вратаря на Венецуела Даниел Ернандес кълбото излезе в аут. Малко по-късно Кавани имаше претенции за дузпа, а после Муслера предотврати сигурен гол след изстрел на Пенаранда. В края "урусите" заиграха "ва банк", но отново Кавани пропусна и лиши тима си поне от точка.

УРУГВАЙ - ВЕНЕЦУЕЛА 0:1 (0:1)
0:1 Рондон (36)