Червен картон провали Алекс Колев и Крачунов срещу шампиона

Новакът Сандеция (Нови Сонч) не беше далеч от изненадата при визитата си на шампиона Легия (Варшава) в третия кръг на полското първенство, но загуби с 0:2. Почти цял мач гостите играха с човек по-малко след червен картон на Гжегож Баран в 21-ата минута. Головете за домакините пък паднаха в последните 20 минути.

Двамата българи в състава на Сандеция - Александър Колев и Пламен Крачунов, се появиха като резерви. Крачунов влезе малко след изгонването на Баран, а Колев замени Патрик Мраз в началото на втората част.
Легия поведе с гол на Каспер Хамалайнен в 71-ата минута, а дълбоко в добавеното време Михал Кухарчик сложи точка на спора.

Загубата бе първа за Сандеция след двете равенства в предишните кръгове. Новаците са на 12-о място с 2 точки, а Легия има 4 и се изкачи на 7-ата позиция.

ЛЕГИЯ - САНДЕЦИЯ 2:0
1:0 К. Хамалайнен (71)
2:0 М. Кухарчик (90+4)