Алекс Колев с нов гол в Полша

Българският нападател Алекс Колев продължава да впечатлява в Полша. 24-годишният стрелец се разписа днес във вратата на Лехия (Гданск) в поредна контрола на неговия Сандеция (Нови Сонч). Днес футболистите на Радослав Мроцковски допуснаха поражение с 3:2 от тима, в който се състезава Милен Гамаков, който пък се появи в игра през втората част.

Срещата започна много добре за новака в полската Екстракласа. В края на първата част Алекс Колев направи резултата 1:0. Талантливият стрелец засече центриране, разписвайки се в мрежата на Лехия. В 53-ата минута Питер-Буцко направи 2:0. След гола треньорът на Сандеция направи доста промени и по-опитният тим от Гданск стигна до пълен обрат. Ковачевич (53), Левандовски (64) и отново Ковачевич (73) се разписаха за крайното 3:2.

Това е втори гол за Колев от началото на лятната подготовка, след като наказа и носителя на Купата на Полша Арка (Гдиня) при победа с 2:0. Бившият младежки национал вкара второто попадение в последните минути на срещата.