Арка (Гдиня) вдигна Суперкупата на Полша след дузпи

Отборът на Арка (Гдиня) е новият носител на Суперкупата на Полша. Снощи тимът надигра след дузпи шампиона Легия (Варшава). В редовното време срещата завърши 1:1, а при дузпите играчите на Арка се наложиха с 4:3 точни удара.

Носителят на Купата на Полша пръв откри резултата, след като Михал Паздан си вкара автогол в 20-ата минута.

Само 7 минути по-късно обаче Тибо Мулен възстанови равенството след асистенция на Гилерме.

В редовното време и продълженията не паднаха повече попадения и така се стигна до дузпи. Играчите на Арка бяха безгрешни от бялата точка, докато Мулен и Копчински пропуснаха за Легия и така трофеят отиде във витрината на Арка.

Така тимът от Гдиня за пръв път в историята си вдигна Суперкупата на Полша. За Легия пък това е 8-ми загубен финал, като отборът има и 4 купи във витрината си.