Разгромни победи за Селтик и Легия

Селтик преодоля без проблеми втория предварителен кръг на Шампионската лига. Северноирландският Линфийлд се оказа прекалено лесно препятствие за “детелините”, които тази вечер се наложиха с 4:0 у дома и с общ резултат 6:0 продължават в следващия кръг, където ги чака Розенборг.

Скот Синклер откри резултата на “Селтик Парк” още в 4-ата минута, а до почивката нови попадения не паднаха. Веднага след подновяването на играта Том Рогич удвои аванса на шотландския гранд, а в 54-ата минута Синклер се разписа за втори път. Точка на спора сложи Стюарт Армстронг в добавеното време.
Още по-убедителна победа постигна Легия (Варшава). Полският шампион разгроми финландците от ИФК Мариехамн с 6:0 и продължава напред с общ резултат 9:0.

Два гола заби Михал Кухарчик, а освен него точни бяха Гилерме, Себастиан Шимански и Конрад Михалак. Кристиан Койола от гостите пък си вкара автогол.

В третия квалификационен кръг съперник на Легия ще е Астана на Станимир Стоилов.

СЕЛТИК - ЛИНФИЙЛД 4:0
1:0 С. Синклер (4)
2:0 Т. Рогич (47)
3:0 С. Синклер (54)
4:0 С. Армстронг (90)

Селтик се класира с общ резултат 6:0

ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) - ИФК МАРИЕХАМН 6:0
1:0 Гилерме (6)