Пипо Индзаги на крачка от требъл

Легендата на Милан и "Скуадра адзура" Филипо Индзаги е буквално на крачка от требъл през този сезон. Воденият от него отбор на Венеция е на път да спечели и Суперкупата на Лега Про. Както е известно, венецианците вече си гарантираха титлата в Лега Про - група "Б", третото ниво на италианския футбол, като триумфираха четири кръга преди края, а преди две седмици взеха и Kупата на Италия - Лега Про.

Днес тимът на СуперПипо спечели първата среща за Суперкупата, като надви трудно с 2:1 Кремонезе във визитата си в Кремона. За третото отличие за сезона спорят победителите на трите групи в Лега Про, които се изкачиха в Серия "Б" - Венеция, Кремонезе и Фоджа. По правило се играе всеки срещу всеки по един мач. Така, Кремoнозе гостува във втората си среща на 20 май на Фоджа, а южняците ще излязат във финал срещу момчетата на Индзаги във Венеция на 27 май.

Срещата между Кремонезе и Венеция започна ударно за гостите, които още в 3-ата минута поведоха с гол Алехандре Хейхо. Младият Таламо заслужено възстанови равенствоto в 34-ата минута, а "сиво-червените" бяха близо на няколко пъти до пълен обрат. В 86-ата минута обаче отборът на Индзаги стигна до победата, като Бентиволио бе точен от фаул.