Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

СуперПипо крачи към Серия "Б"

Воденият от Филипо Индзаги отбор на Венеция е все по-близо до промоция в Серия "Б". Футболистите на СуперПипо спечелиха с 1:0 домакинството си на ФералпиСало от 33-ия кръг на Лега Про-група Б, третото ниво на италианския футбол. Така венецианците имат вече 74 точки, като са категоричен лидер в първенството. Пет кръга преди края отборът има аванс от осем точки пред Парма и 12 пред третия Падова.

Точен за победата бе Никола Ферари от дузпа още в деветата минута. Попадението бе четвърто за сезона за бившия играч на Верона, Специя, Модена и Ланчано. Гостите дори завършиха срещата с десет души, след като Герарди бе изгонен в 86-ата минута. Успехът е втори поред за Венеция, а също така 11-и от последните 13 мача, където два пъти завърши наравно.
Както е известно, първият в групата печели директна промоция за Серия "Б".

Нападателят Емануеле Калайо вкара своя гол №15 за Парма при победата с 2:1 в гостуването на Падова. Той се разписа в 34-ата минута, като преди това Барайе бе дал аванс на "дуковете" в първата минута. Мандорлини пък оформи крайния резултат в 88-ата минута.