Голяма драма върна Кремонезе в Серия "Б"

Отборът на Кремонезе се завърна в Серия "Б" буквално в последните минути на редовния сезон. "Сиво-червените" постигнаха много драматичен успех над Расинг Рома с 3:2 в двубой от 38-ия кръг на Лега Про - група "А", трета дивизия на Италия.

Пред препълнените трибуни домакините имаха нужда от победа, за да се завърнат в Серия "Б" след пауза от 11 години. Още в третата минута под проливния дъжд трибуните изригнаха, след като Скарпини даде аванс на Кремонезе. Всички предчустваха промоцията, като се има предвид, че гостите са на последното 20-то място в класирането.

Бившият вратар на Кремонезе и Ювентус Микеланджело Рампула е президент на клуба, след като замени на поста бившия треньор на ЦСКА и Интер Луиджи Симони преди 11 месеца, но в рамките на няколко минути той и тифозите на клуба изпаднаха в ужас. Равалия си отбеляза автогол в 60-ата минута за 1:1, а в 66-ата минута Соуза донесе пълен обрат за гостите, които се надяваха на победа, за да стигнат до бараж за оставане.

Още в следващата атака Скарпини изравни, а оставащите минути двата тима търсеха победата. В същия миг Алесандрия, който имаше същите точки с Кремнозе, водеше с 2:1 на Понтедера и се изкачваше в горната група.

Три минути преди края на мача Фабио Скарсела подлуди трибуните с трети гол във вратата на гостите, което означаваше само едно. Бившият тим на Джанлука Виали се завръща в Серия "Б", като шампион в група "А" на Лега Про.

Вече Венеция на Филипо Индзаги си гарантира първото място в груба "Б"
, а Фоджа спечели група "С", за сметка на Радослав Цонев и Лече.

Кремонезе завърши сезона с актив от 78 точки - 24 победи, шест равенства и осем загуби. Алесандрия остана със същия актив от точки, но с по-лоши показатели ще се опитва в плейофите да стигне до Серия "Б". Ливорно остана трети с 69 точки.