Пипо Индзаги се размина с требъл

Легендата на Милан Филипо Индзаги не успя да направи още по-исторически сезона на Венеция. Неговите момчета загубиха финалната среща за Суперкупата с 2:4 от Фоджа на своя стадион "Пиерлуиджи Пенцо".

Както е известно, венецианците вече си гарантираха титлата в Лега Про - група "Б", третото ниво на италианския футбол, като триумфираха четири кръга преди края, а преди месец взеха и Kупата на Италия - Лега Про. След 12-годишно отсъствие Венеция се завърна в Серия "Б", което бе основната цел на клуба, но пред тима се отвори отлична възможност да запише требъл.

За Суперкупата на Лега Про спорят победителите на трите групи в Лега Про, които се изкачиха в Серия "Б" - Венеция, Кремонезе и Фоджа. В първата среща Венеция спечели с 2:1 при визитата си на Кремонезе, който отстъпи с 1:3 гостуването си на Фоджа. Така във Венеция се срещаха домакините и южняците в директен сблъсък, като гостите и при равенството печелеха отличието.

Фоджа поведе с 2:0 до 29-ата минута, след като Дели (19) и Вака (29) бяха точни, Алехандре Хейхо върна надеждите на "черно-оранжевите" за пълен обрат в 35-ата минута, когато намали. Малко преди края на първата част Мацео матира отново Венеция, което предреши нещата.

Играчите на Индзаги имаха нужда от три попадения, за да направят требъл, а втората част започна отлично за тях. Ветеранът Маурицио Домици върна един гол в 47-ата минута, но червен картон на Хейко в 78-ата минута, а след това и четвърти гол на Дели, донесоха отличието на Фоджа.