Супер Ели и Динамо на финал за Купата на CEV след "златен" гейм срещу Русева и Галатасарай (видео + снимки)

Капитанката на националния ни волейболен отбор Елица Василева и руският гранд Динамо (Казан) се класираха за финала на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Супер Ели и компания биха категорично у дома турския Галатасарай (Истанбул), с националката Христина Русева, с 3:0 (25:18, 25:29, 25:18) във втория полуфинал помежду им, игран тази вечер пред над 1600 зрители в Казан. Първи съдия на срещата пък бе българинът Янчо Станков.

Така след победата с 3:0 за турския тим в първия мач се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него Динамо също показаха по-добра игра и го спечелиха с 15:11, с което се класираха на финала за Купата на CEV. Там Елица Василева и съотборничките й ще играят срещу Унет Ямамай (Бусто Арсицио), който отстрани в италианския сблъсък Поми (Казалмаджоре) след 3:0 и 3:2 гейма. Двете финални срещи са на 11-и и 15-и април.

Ели Василева игра стабилно цял мач за домакините и завърши с 14 точки (3 блока, 1 ас, 33% ефективност в атака, 45% позитивно и 23% перфектно посрещане) за успеха, с колкото се отчете и Ирина Воронкова (2 блока, 1 ас, 46% ефективност в атака, 42% позитивно и 21% перфектно посрещане). Най-полезна за Динамо пък бе Дария Столярова с 19 точки (3 блока, 2 аса и 50% ефективност в атака) за победата.

От друга страна Христина Русева също игра цял мач за Галатасарай и се отчете с 8 точки (2 блока и 67% ефективност в атака). Най-резултатна за турския тим отново бе италианката Надя Чентони с 14 точки (3 блока и 35% ефективност в атака), но и това не помогна за класиране на финал.