Страхотна Ели Василева с 26 точки, Динамо спечели първия финал за Купата на CEV срещу Бусто Арсицио

Капитанката на националния ни волейболен отбор Елица Василева се оказа ключа към победата на руският гранд Динамо (Казан) в първия мач от финала на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Супер Ели и компания надделяха у дома над италианския Унет Ямамай (Бусто Арсицио) с 3:1 (25:18, 25:22, 20:25, 25:22) в първата среща от финала помежду им, играна тази вечер пред близо 2000 зрители в Казан. Втори съдия на срещата пък бе българинът Симеон Иванов.

Ели Василева изигра страхотен мач за Динамо и бе най-полезна с 26 точки (4 блока, 63% ефективност в атака, 43% позитивно и 36% перфектно посрещане) за победата. Ирина Воронкова добави още 19 точки (1 блок, 58% ефективност в атака, 56% позитивно и 50% перфектно посрещане) за успеха. За тима на Бусто Арсицио единствено Валентина Диуф игра на ниво и реализира 23 точки (1 блок, 1 ас и 43% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.

Вторият мач от финала за Купата на CEV е в събота (15 април) от 19,00 часа българско време в Бусто Арсицио. Волейболистките на Динамо трябва да спечелят само два гейма, за да триумфират с трофея. От друга страна Бусто Арсицио трябва да гони задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигне поне до т.нар. "златен" гейм.