Паяка и Галатасарай се класираха на полуфинал в Турция

Турският гранд Галатасарай с волейболната националка Христина Русева – Паяка се класиран на полуфинал в турската Лига, след като надигра с 3:0 (25:22, 25:21, 25:21) над Бурса във втория четвъртфинален мач от плейофите. Така с 2-0 победи в серията тимът от Истанбул продължава напред в надпреварата.

Христина Русева се появи в игра малко в първия гейм, а след това започна като титуляр в третата част и приключи срещата с 3 точки (1 блок и 50% ефективност в атака). Най-резултатна за Галатасарай беше Надя Чентони с 20 точки (4 аса, 2 блока и 47% ефективност в атака), а Седа Асланюрек добави 8 точки (1 блок и 78% ефективност в атака). За Бурса Гомес Де Силва заби 12 точки (2 блока и 42% ефективност в атака), а Дора Хорват добави 9 точки (1 ас, 2 блока, 20% позитивно посрещане и 32% ефективност в атака).

В полуфиналната серия Галатасарай ще се изправи срещу Вакъфбанк. Първият мач е на 8 април (събота), а втората среща на 12 април (сряда).