Христина Русева и Галатасарай удариха Динамо (Казан) със Супер Ели в първия полуфинал за Купата на CEV

Волейболната националка Христина Русева и нейният Галатасарай (Истанбул) спечелиха първия си мач от полуфиналите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Русева и съотборничките й не оставиха шансове вкъщи на руския гранд Динамо (Казан), с капитанката на България Елица Василева, и се наложиха с 3:0 (25:23, 27:25, 25:16) в среща, игран снощи пред около 1000 зрители в зала "Бурхан Фелек".

Срещата-реванш е в неделя (2 април) от 18,00 часа българско време в Казан. На волейболистките на Галатасарай им трябва само два спечелени гейма, за да се класират на финала за Купата на CEV. От друга страна Супер Ели и компания трябва да спечелят задължително с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.

Христина Русева игра стабилно цял мач за Галатасарай и се отчете със 7 точки (5 блока!!! и 33% ефективност в атака) за успеха. Най-полезни за турския тим станаха италианката Надя Чентони (1 блок и 40% ефективност в атака) и волейболистката от Тринидад и Тобаго Шинийд Джак (4 блока, 1 ас и 60% ефективност в атака) с 15 и 14 точки за победата.

Ели Василева пък бе единствената състезателка на Динамо, която игра на познатото си ниво, и стана най-резултатна за своя тим с 14 точки (1 блок, 3 аса, 34% ефективност в атака, 52% позитивно и 29% перфектно посрещане).