Преценката на Конте изглежда точна: Леон Бейли пак подлуди с играта си (видео)

В духа на празничното настроение Хановер 96 и Байер (Леверкузен) изиграха поредния резултатен мач от Бундеслигата, завършвайки 4:4 в среща от последния есенен кръг. И този път главната роля беше в изпълнение на младия Леон Бейли от състава на “аспирините”, за когото се появи информация, че наскоро клубът е отказал 22 млн. паунда от Челси.

20-годишният флангови футболист се появи като смяна за началото на второто полувреме, когато резултатът беше 3:2 в полза на домакините. Още до средата на втората част Бейли заби два идентични гола за обрат до 4:3, а след това пропусна още един. Неговите съотборници също пропиляха няколко възможности за подсигуряване на трите точки и малко преди края бяха наказани, защото Юлиан Корб изравни за крайното 4:4.
Евентуална победа щеше да изкачи Леверкузен до второто място, но сега отборът рискува дори да изпадне от топ 4, ако по-късно днес РБ (Лайпциг) не загуби срещу Херта (Берлин).
Леон Бейли, който е от Ямайка и пристигна в Байер от Генк, вече има 6 гола и 5 асистенции за тима си в Бундеслигата. Тъмнокожият бързак ще има шанс да покаже качествата си и срещу Борусия (Мьонхенгладбах) в сблъсъка за Купата на Германия след три дни.