Байер (Леверкузен) шамароса Щутгарт като гост

Отборът на Байер (Леверкузен) победи като гост Щутгарт с 2:0 в двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата и нанесе първа домакинска загуба на "швабите".

"Аспирините" не познават вкуса на загубата вече в 10 срещи и се изкачиха временно на четвърто място в класирането с 24 точки. Щутгарт има 17, което му отрежда 13-ата позиция.

Попаденията на Байер реализираха Кай Хавертц (20) и Ларс Бендер (80), като на два пъти в ролята на асистент влезе Леон Бейли.

Четвърт час преди края наставникът на гостите Хайко Херлих бе изгонен на трибуните заради оспорване на съдийски решение.