Бележи като Стоичков, искат го в Англия: Леон Бейли не спира да твори (видео)

След поредно силно представяне и победен гол на новата си звезда Леон Бейли Байер (Леверкузен) елиминира Борусия (Мьонхенгладбах) на осминафиналите в надпреварата за Купата на Германия. Срещата на “Борусия Парк” завърши 1:0 за гостите.

Бейли, който само за няколко месеца се превърна във водеща фигура в тима, беше точен 20 минути преди края. Попадението му беше в стил “Христо Стоичков”, като по подобен начин той порази мрежите още няколко пъти тази есен, а най-скорошният пример са головете му срещу Хановер 96 в изминалия кръг в Бундеслигата.

Заради силните си изяви 20-годишният национал на Ямайка беше избран за футболист на полусезон в класацията на Kicker и беше отличен от Sport 1 като откритието на есента. Неслучайно в Байер е била получена оферта за него от Челси от над 20 млн. паунда, но тя е била отказана.

Не само Бейли обаче беше героят за Леверкузен тази вечер. Изключително се представи вратарят Бернд Лено, който спаси всичко възможно. Тимът на Гладбах имаше много повече положения, но така и не успя да се справи със стража на съперника.

До комична ситуация се стигна в 75-ата минута. Тогава треньорът на гостите Хайко Херлих симулативно се хвърли на земята пред скамейките, симулирайки, че е бил грубо изблъскан от Денис Закария, но съдията Мануел Грефе не се хвана на номера.

БОРУСИЯ (М) - ЛЕВЕРКУЗЕН 0:1

0:1 Бейли (70)