Леверкузен прегази Гладбах с игра, но за малко да съжалява

Байер (Леверкузен) показа играта, която привържениците мечтаят да виждат и надви Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0 у дома в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата. С този успех тимът отново излезе на трето място в класирането и продължава лютата битка за класиране в Шампионската лига.

“Аспирините” създадоха над десет положения, но бяха много близо и до изпускане на победата, защото второто попадение падна чак в добавеното време, когато точен беше резервата Юлиан Брант. Лукас Аларио беше реализирал преди това за 1:0 в 39-ата минута.

За пореден път Леон Бейли се оказа голям проблем за противниковата защита. Фланговият футболист на Леверкузен сновеше по крилата и създаваше възможности за своите съотборници, които обаче с лекота ги пропускаха.

Така към края гостите не бяха далеч от изравняването. В 82-ата минута Йосип Дръмич пропусна с глава от няколко метра, а в 89-ата защитникът на Байер Вендел като по чудо не си вкара автогол.

И докато отборът от “БайАрена” все пак си свърши работата, то Гладбах продължава с неубедителните резултати. Тимът има повече загуби в сравнение с победите и засега е на девета позиция.