Леверкузен бе господар в бърлогата на "вълците"

След нападателна игра и силни изяви Байер (Леверкузен) срази Волфсбург с 2:1 на неговия стадион и продължава да е част от кандидати за призовите места в Първа Бундеслига. Тимът на Хайко Херлих направи куп пропуски, заради което се наложи да се бори до самия край, за да задържи трите точки. “Вълците” пък не могат да спечелят вече в пети пореден кръг и вече бяха застигнати от Майнц 05, който към момента е на 16-ата позиция, която праща на бараж.

Още в първата минута Ларс Бендер не успя да реализира от изгодно положение.

Преднината в резултата за Леверкузен стана факт в 31-ата минута, когато Лукас Аларио беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Максимилиан Арнолд срещу Кай Хавертц.

В 51-ата Чарлес Арангис стреля в гредата от фал.

В 78-ата Аларио изведе резервата Юлиан Брант сам срещу вратаря и младият национал хладнокръвно елиминира Коен Кастеелс за 2:0 за Байер.

Волфсбург върна единия гол в ответната атака чрез новия си нападател Адмир Мехмеди, но после така и не съумя да стигне до втори. Точно Мехмеди пропусна най-добрия шанс за изравнително попадение.

Превъзходство на “аспирините” принуди домакините да прекрачват границата на позволената игра, в резултат на което шестима техни футболисти получиха жълти картони, а един от тях - Уилям, дори заслужи два и беше изгонен в добавеното време.

Ветеранът в състава на Байер Щефан Кийслинг се появи като смяна в последните минути и по този начин записа своя двубой №400 в Бундеслигата.