Гол след гол до последната минута на "Борусия Парк" (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) и Хофенхайм оправдаха очакванията за голов спектакъл, правейки 3:3 в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. Домакините стигнаха до изравняването в последната минута чрез национала Матиас Гинтер, но след тов имаха шансове да реализират победен гол. Същото важи и за съперника, чиито футболисти трябва много повече да съжаляват. Играчите на Юлиан Нагелсман повеждаха на три пъти, пропуснаха “златен” шанс за 2:0, а при 3:2 удариха греда.

Бенямин Хюбнер заби с глава за 1:0 в 13-ата минута, но в 33-ата Йосип Дръмич изравни за Гладбах. В 58-ата Андрей Крамарич изпълни точно дузпа, но в 72-ата Лас Щиндъл отговори с попадение за 2:2.

В следващата атака след гола на германския нападател се стигна до комична ситуация, при която реферът Мартин Петерсен неволно спря с тяло топката, която Йонас Хофман владееше, след което последва контраатака за Хофе и Флориан Грилич отново изведе отбора си напред.

В края обаче включилият се в атаката Гинтер изравни за 3:3, а веднага след това отново стреля опасно.

Срещата приключи с две чисти положения пред Ян Зомер, които обаче не завършиха с изстрел в мрежата.

С това реми и двата състава остават извън зона “Европа”, но разликата с шестия РБ (Лайпциг) не е голяма.