Селтик надви "боксовата круша" Розенборг (видео)

Отборът на Селтик надви с 1:0 като гост последния в Група В на Лига Европа Розенборг. Шотландският тим прибави към актива си нови три точки, като за момента заема втора позиция в класирането с 9 точки, следван от РБ (Лайпциг) с 6.
Розенборг пък записа пето поражение в пет мача от груповата фаза. В последния кръг Селтик се нуждае само от точка, за да продължи към 1/16-финалите на Лига Европа. Шотландският тим ще се изправи срещу първенеца в групата Ред Бул Залцбург. Срещата не предложи много чисти положения пред двете врати, а футболистите на Розенборг дори не успяха да принудят стража Крейг Гордън да се намесва.
Голът на победата за Селтик падна в 42-ата минута. Три минути преди края на полувремето Скот Синклер засече с глава добро центриране на  Джеймс Форест. Синклер бе останал непокрит на втора греда и без да срещне съпротива от противниковата защита, вкара топката във вратата на Андреа Хансен.