Аполон се справи с резервите на Лацио (видео)

Аполон (Лимасол) записа първа победа в Група Н на Лига Европа, побеждавайки с 2:0 тима на Лацио. Попаденията в срещата реализираха Давид Фаупала в 31-ата и Саша Маркович в 82-ата минута. Двубоят не бе от огромно значение за римския клуб, който си бе осигурил продължаване в следващата фаза на турнира.
Точно поради тази причина наставникът на Лацио Симоне Индзаги предпочете да запази титулярите си и излезе с доста експериментален състав, в който липсваха звездите Чиро Имобиле, Сергей Милинкович-Савич и Луис Алберто. На врата също не бе титулярният страж Томас Стракоша, заменен от Силвио Прото.
В 31-ата минута Давид Фаупала вкара прекрасен гол със задна ножица. Френският нападател засече акробатично добро центриране от десния фланг, а Луис Фелипе не успя да се справи добре с опазването на Фаупала. В 82-ата минута футболистите на Аполон (Лимасол) разтвориха добре защитата на Лацио и Фотис Папоулис излезе очи в очи с Прото.
Доста разумно Папоулис не опита да завърши сам атаката, а продаде на своя непокрит съотборник Саша Маркович, който вкара в опразнената врата. Така Аполон спечели три точки, с които заема трето място в групата, следван от неубедителния Олимпик (Марсилия), който пък загуби с 4:0 гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт).