Наивни грешки в края провалиха Спартак (Москва) (видео)

Отборът на Спартак (Москва) пропиля много добър шанс да се доближи до излизане от групата си в Лига Европа, след като записа домакинско поражение с 1:2 срещу Рапид (Виена). Руснаците водеха с 1:0 до десет минути преди края, но допуснаха два гола и останаха с 5 точки. Толкова има още и Глазгоу Рейнджърс, който от 22:00 часа излиза срещу Виляреал, който е с 6 пункта. С успеха си Рапид поне временно излезе начело със 7 точки.

Българският национал в редиците на домакините Ивелин Попов се появи като резерва в 81-вата минута точно след изравнителното попадение на Мерт Мюлдюр. Зе Луиш беше вкарал за Спартак в 20-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря.
Руснаците доминираха, държаха нещата в свои ръце и имаха по-опасните възможности, но груби грешки в защита ги провалиха. В 80-ата минута никой не покри Мюлдюр при корнер и той изравни.

Московчани тръгнаха да печелят срещата, но в добавеното време Филип Шьобесбергер се измъкна от изкуствената засада и реализира за 2:1 за австрийците. Останаха обаче съмнения за засада на футболиста на гостите.

В последния кръг на 13 декември Спартак ще гостува на Виляреал, а Рапид приема Рейнджърс.