Милан държи съдбата си в свои ръце след голово шоу на "Сан Сиро" (видео)

Отборът на Милан надви Дюделанж с 5:2 в среща от Група F на Лига Европа и се изкачи на второ място , следван от Олимпиакос. Така италианският гранд ще спори с гръцкия тим в последния мач от груповата фаза за класиране на 1/16-финалите. "Росонерите" поведоха с гол на Патрик Кутроне в 21-ата минута. В 39-ата минута гостите от Дюделанж изравниха резултата след красив гол на Щолц, а в 49-ата минута Турпел направи вкара за пълния обрат. Милан изравни резултата в 66-ата минута след нелеп автогол на Стелвио. В 70-ата минута страхотен удар на Чалханоолу извън наказателното поле отново даде преднина на италианския гранд. В 78-ата минута Дюделанж си вкара втори автогол, този пъти чрез Том Шнел. Само две минути по-късно Фабио Борини вкара пети гол във вратата на гостите.

На вратата на Милан застана Пепе Рейна, който е първи избор на Дженаро Гатузо в мачовете от Лига Европа. Пред него действаха Давиде Калабрия, Шимич, Сапата и Диего Лаксалт, а пред тях в халфовата линия играха Ален Халилович, Тиемуе Бакайоко, Андреа Бертолачи и Чакан Чалханоолу. В предни позиции Гонсало Игуаин си партнираха с Патрик Кутроне.

За непретенциозния тим на Дюделанж направи впечатление, че сред стартовите единадесет попадна българският футболист Едисон Йорданов.

Футболистите на Милан тръгнаха в атака още в първите минути на срещата. В 6-ата минута удар на Гонсало Игуаин премина застрашително покрай десния страничен стълб на вратата зад Бонефой. Още в следващата атака стражът трябваше да отразява силен удар на Чалханоолу. Отново вратарят спаси Дюделанж в 9-ата минута след добър фалцов изстрел на Ален Халилович.

В 21-ата минута по-добрите действия на Милан доведоха до гол във вратата на Дюделанж. Патрик Кутроне получи добро подаване с пета от Гонсало Игуаин, овладя, завъртя се добре и стреля, а стражът Бонефой не се намеси по най-добрия начин и топката влезе във вратата му. В 39-ата минута Дюделанж изравни резултата, донякъде неочаквано. При центриране от ъглов удар топката достигна до непокрития Доминик Щолц който със свиреп удар не остави никакви шансове на Пепе Рейна.

В 49-ата минута Дюделанж шокира всички на "Сан Сиро" с втори гол във вратата на Рейна. Давид Турпел се възползва от груба грешка в защита на Кристиан Сапата и с добър удар с десния крак изведе тима си напред в резултата.
На Милан му бяха необходими 17 минути, за да изравни резултата. "Росонерите" имаха късмета бранителят Стелвио да си вкара неспасяем автогол при центриране на Хакан Чалханоолу. В 70-ата минута Чалханоолу взриви "Сан Сиро" със страхотен гол извън наказателното поле.
Турският национал намери топката добре след неразчетено изчистване на бранител в синьо. В 78-ата минута Том Шнел последва примера на Стелвио и си вкара атрактивен автогол в опита си да изчисти топката след центриране. Две минути по-късно Фабио Борини също попадна сред голмайсторите. Италианецът бе на точното място при удар на Чалханоолу, отбил се в напречната греда. Борини овладя и стреля силно, а ударът му се оплете в мрежата за пети път.

Това бе и последното по-сероизно положение пред една от двете врати и Милан се поздрави с много важен успех в груповата фаза на турнира.

МИЛАН - ДЮДЕЛАНЖ 5:2
1:0 Кутроне (21)