Зенит прескочи групата след победа над ФК Копенхаген (видео)

Руският гранд Зенит вече е на 1/16-финалите в Лига Европа. Питерци победиха с 1:0 ФК Копенхаген и събраха 11 точки, които им гарантираха първото място в група "С" кръг преди края. Единствения гол в мача на "Санкт Петербург Арена" вкара Роберт Мак в 59-ата минута.

В Дания двата тима завършиха 1:1, а днес Зенит влезе в мача като фаворит. Старши треньорът Сергей Семак отново заложи в предни позиции на Артьом Дзюба и Себастиан Дриуси, а гостите не можеха да разчитат на звездата си Виктор Фишер, който още лекува контузия.
Първото полувреме беше, меко казано, скучно. Зенит търсеше атаки по фланговете, но като по правило опитите за центрирания биваха изчиствани от снажните датски бранители. В средата на терена се водеше люта битка, с много нарушения, а вратарят на домакините Андрей Луньов нямаше никаква работа.

Единствената по-интересна ситуация до почивката беше далечен удар на Леандро Паредес, който обаче прати топката над гредата.

Зенит игра малко по-добре през второто полувреме и стигна до победата с щастлив гол на Мак. Атаката премина през Дзюба и Александър Ерихон, а ударът на словашкия национал се отклони от защитник на датчаните и стана неспасяем за вратаря Стефан Андерсен.

В последния кръг Зенит гостува на Славия (Прага), а ФК Копенхаген е домакин на Бордо. Чехите имат с 2 точки повече от датския шампион и предимство в преките двубои, което означава, че равенство срещу Бордо ще ги класира напред.