Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Спортинг е в следващата фаза след бой по Симеон Славчев и компания (видео)

Отборът на Спортинг (Лисабон) вече е сигурен участник на 1/16-финалите в Лига Европа. Тази вечер "Лъвовете" победиха с категоричното 6:1 Карабах в гостуването си от група "Е" и по този начин португалците са сигурни, че ще завършат на второто място в групата. Като титуляр за азерите започна българският национал Симеон Славчев, който обаче не помогна много на своя отбор, а през втората част си изкара жълт картон и след това бе заменен от Озобич в 71-ата минута.

Срещата започна лошо за домакините и още в 5-ата минута Якуб Ржежничак задържа Бас Дост в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка. Потърпевишят сам се нае да изпълни наказателния удар и бе точен за 0:1.

Все пак Карабах успя да се върне в мача в 14-ата минута. Тогава топката бе центрирана в пеналта, там Уайлд-Доналд Герие я свали с глава към Абдела Зубир, който от воле бе точен за 1:1.

В 20-ата минута обаче Спортинг си върна преднината. Грешка в средата на терена позволи на гостите да отнемат топката, да комбинират и Бруно Фернандеш с далечен удар порази вратата.

В 34-ата минута португалците забиха и още едно попадение. Луиш Нани направи за смях защитата на съперника, преминавайки като на парад през няколко играчи, след което технично отбеляза третия гол за своя тим.

В 65-ата минута и Абдулай Диаби бе точен за гостите. Той се възползва от лошо върната топка с глава, изскочи сам срещу вратаря, финтира го и отбеляза за 1:4.

1:5 направи отново Бруно Фернандеш в 75-ата минута. Той получи извеждащ пас в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл препарира вратаря.

Крайното 1:6 оформи отново Диаби, който вкара много красив гол от воле, след като получи перфектен пас зад защитата от Джоване Кабрал.

С този успех Спортинг вече има 10 точки и със сигурност ще завърши на 2-ото място в групата, където се намира и в момента. Карабах пък заема последното място с 3 спечелени точки.