100 години ски спорт в България

Айнтрахт (Франкфурт) с 4 от 4 в Лига Европа (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) постигна четвърти пореден успех в груповата фаза на Лига Европа, налагайки се като гост на Аполон (Лимасол) с 3:2. Попаденията за немския тим реализираха Лука Йович в 17-ата минута, Себастиен Халер в 55-ата и Мият Гачинович три минути по-късно. Почетното попадение за домакините падна в 71-ата минута. Емилио Зелая бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава центриране от фаул. Със спечелените три точки днес Айнтрахт оглавява Група Н с актив от 12 точки, следван от Лацио с три по-малко.

Гостите поведоха в резултата в 17-ата минута с гол на Лука Йович. Нападателят получи добро подаване от Джетро Вилемс, надбяга лесно защитата на домакините и вкара топката във вратата на Анстазиос Кисас със силен удар с левия крак. До края на полувремето футболистите на Аполон достигаха доста трудно до положения пред вратата на своя опонент, а отборът от Германия не оползотвори няколко добри положения чрез Халер.
В 55-ата минута голмайсторът на Айнтрахт успя да удвои преднината на своя тим. Себастиен Халер показа хищническия си нюх в наказателното поле и засече добро центриране отляво на Мият Гачинович. Три минути по-късно асистентът се превърна в реализатор.
Гачинович се възползва от объркан пас пред наказателното поле, пое топката и с добър удар по земя в долния десен ъгъл направи резултата класически. Отборът на Аполон все пак достигна до почетно попадение в 71-ата минута, а негов реализатор бе Емилио Зелая.
Футболистът на домакините засече с глава центриране на Жоао Педро от фаул. В 81-ата минута Айнтрахт остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Марк Стендера за грубо нарушение. В четвъртата минута на добавеното време домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение на Джетро Вилемс срещу Адриен Сардинеро Корпа. Зад топката застана Зелая, който не сгреши, насочвайки удара си в долния ляв ъгъл.
Силите на Аполон не достигнаха за частичен обрат и така Айнтрахт спечели ценни три точки от визитата си в Кипър.