Барса прати хора за стрелец №1 на Бундеслигата

Лука Йович е един от най-ефективните нападатели в цяла Европа от началото на сезон 2018/2019. Сръбското острие на Айнтрахт (Франкфурт) има 12 гола в 15 мача, а освен това е записал на сметката си и 3 асистенции, като това не остава незабелязано от големите клубове на континента и вече се заговори за интерес от страна на Байерн (Мюнхен) към евентуален трансфер на Йович.

Според сръбското издание Mozzart Sport, Йович е попаднал в полезрението на Барселона и от “Камп Ноу” дори са изпратили скаути, които ще следят под лупа представянето му в домакинството на “плавите” срещу Черна гора в Лигата на нациите. Балканското дерби е на 17 ноември (събота) от 16:00 часа на стадион “Райко Митич” в Белград.

20-годишният Йович дебютира за Сърбия по-рано през 2018 година - в приятелската среща с Чили, когато замени Александър Митрович пет минути преди края. Юношата на Цървена звезда има още един мач за селекцията на страната си, след като записа минути и на Мондиал 2018 срещу Бразилия.

Mozzart Sport добавя още, че цената на Лука Йович към момента е между 40 и 60 милиона евро. Нападателят е преотстъпен от Бенфика на Франкфурт за втора поредна година, а според немските медии носителите на Купата на Германия могат да го откупят по всяко време за минимална сума.

Статистиката сочи, че този сезон Йович отбелязва гол на всеки 70 игрови минути.

Той се превърна в най-младият играч, реализирал пет попадения в един мач от Бундеслигата, след като прати топката в мрежата на Фортуна (Дюселдорф) пет пъти при победата на Айнтрахт със 7:1