Нов безличен мач и Лудогорец е аут от Лига Европа (видео+галерия)

Лудогорец няма да играе в елиминационната фаза на Лига Европа. Това стана факт, след като разградчани завършиха 0:0 при домакинството си на АЕК (Ларнака) в мач от четвъртия кръг на груповата фаза във втория по сила евротурнир. В другия двубой от групата Байер (Леверкузен) надигра с 1:0 Цюрих и измести швейцарците от първото място. Двата тима имат в актива си по 9 точки и със сигурност ще заемат първите две места, даващи право на класиране за 1/16 финал. Лудогорец и АЕК пък напускат надпреварата, тъй като за четири двубоя събраха едва по две точки.

Иначе и днес българският шампион игра крайно неубедително, като с представянето си демонстрира, че на този етап е твърде слаб дори за групите на втория по сила европейски клубен турнир.

Много под нивото си се представиха почти всички играчи начело със звездите Марселиньо, Вандерсон и Кешерю. Единствените футболисти, които демонстрираха по-добро ниво, бяха Ренан, Моци и Недялков, което се оказа недостатъчно за крайния успех. Именно румънецът бе най-близо до попадение в кипърската врата, но ударът му с глава в 75-ата минута срещна напречната греда.

Веднъж и съдията ощети орлите, когато в 78-ата минута играч на АЕК изблъска Сисиньо в гърба при опасен набег на бразилеца, норвежкият рефер имаше основание да отсъди дузпа, но остана безмълвен. Това обаче не би трябвало да е оправдание за меко казано слабото представяне на орлите, което се превръща в тенденция в Европа дори срещу непретенциозни тимове като АЕК.

Срещата започна двуостро. В първите минути отбраната на разградчани в лицето на Натанаел, Ренан и Сисиньо допусна по една груба грешка, но в крайна сметка кипърците не се възползваха от тях.

99 Лудогорец се препъна срещу АЕК Ларнака (0:0)

В 13-ата минута Сисиньо за пореден път бе преодолян елементарно от Жан-Люк и опита да извърши нарушение, но не успя и гостите комбинираха пред наказателното поле на орлите. Атаката бе спряна с фаул на Кампаняро. Тричковски шутира опасно в ъгъла на Ренан, вратарят не мръдна, но топката мина покрай лявата греда.

Лудогорец отговори с опасна атака в 16-ата минута. Кешерю изведе Марселиньо сам срещу вратаря, но бразилецът шутира твърде слабо и неточно.

В 24-ата минута разградчани отново застрашиха противниковата врата. Натанаел центрира към Лукоки, но сантиметри не достигнаха на нападателя да засече топката на 4-5 метра пред голлинията. В 37-ата минута само отличният рефлекс на Ренан предотврати гол във вратата на домакините след шут на Силва от 20 метра.

Към края на полувремето Лудогорец излезе за момент от лежерното темпо, в което играеше до този момент, и създаде две положения. Първо Марселиньо изведе Кешерю отляво в наказателното поле, но румънецът шутира твърде слабо и Рамирез улови без проблем. В 41-ата минута таранът на орлите получи втори шанс да шутира от добра дистанция след пас на Лукоки и този път го направи доста по-сполучливо, но ударът му излезе в аут.

До края на първата част не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха в съблекалните след 45 минути игра при 0:0.

Шест минути след почивката Яну удари леко с глава Моци при спречкване между двамата и трябва да е доволен, че норвежкият рефер не го изгони, а показа и на двамата футболисти жълти картони.

Лудогорец продължи да играе на ниско темпо и с много грешки до 74-ата минута. Именно тогава орлите се пораздвижиха в предни позиции и малко не им достигна да отбележат попадение. В тази минута първо Марселиньо стреля слабо, но след рикошет топката се отправи към долния десен ъгъл на Рамирез.  Вратарят обаче се хвърли и изби в корнер. Секунди по-късно Сисиньо центрира към Моци, защитникът отправи удар с глава от трудна позиция, който се отби в напречната греда.

В 78-ата минута Сисиньо бе изблъскан в гърба при набег в наказателното поле и реферът от Норвегия Нилсен можеше да отсъди дузпа, но си замълча. Малко по-рано съдията отново ощети Лудогорец, когато не даде фаул за нарушение срещу Кешерю на границата на наказателното поле, което бе почти фронтално срещу кипърската врата.

До края на мача орлите имаха териториално предимство, атакуваха повече, но така и не създадоха по-сериозно голово положение, с което да стигнат до трите точки и сблъсъкът приключи при 0:0.

ЛУДОГОРЕЦ - АЕК (ЛАРНАКА) 0:0