ВАР сгреши в полза на Интер, признаха в Италия

Тимът на Аталанта е заслужавал да получи дузпа в изминалия двубой срещу Интер (1:1) от 19-ия кръг на Серия “А”, но отговорникът по ВАР Масимилиано Ирати е допуснал грешка. Това призна председателят на Съдийската комисия Никола Рицоли.

Става дума за ситуацията през първото полувреме, когато защитникът на гостите Рафаел Толой не успя да вкара топката в мрежата, след като Лаутаро Мартинес го хвана с ръка и го препъна. Положението беше разгледано от ВАР, но главният арбитър Джанлука Роки не отсъди наказателен удар, защото се предполага, че реферите от стаичката са решили, че нападателят на Аталанта Дуван Сапата блъска Лаутаро, с което допринася за последвалото нарушение от страна на аржентинеца. Детайлните повторения обаче показват, че Сапата се докосва единствено до тялото на Толой и съответно бергамаските са заслужавали да получат дузпа. Имаше голяма вероятност Лаутаро да получи и червен картон.

“Това беше човешка грешка - заяви Рицоли. - ВАР не забеляза умишленото действие на Мартинес и съответно последва неточно отсъждане. Но вината не е у главния съдия Роки, който се справи отлично със своите задължения.

Двубоят на “Джузепе Меаца” завърши 1:1 след голове на Лаутаро в 4-ата минута и на Робин Гозенс в 75-ата.