Ханданович спаси Интер от късен обрат (видео)

Отборите на Интер и Аталанта завършиха наравно 1:1 на “Джузепе Меаца” в късния двубой от съботната програма на 19-ия кръг в Серия “А”. Лаутаро Мартинес откри за домакините още в 4-ата минута, а в 75-ата Робин Госенс изравни резултата. Гостите дори можеха да стигнат до пълен обрат в 88-ата минута, но капитанът на "нерадзурите" Самир Ханданович спаси дузпа, изпълнена от Луис Муриел.

Не бяха изминали и 30 секунди от началото на двубоя, когато Ромелу Лукаку се справи с противниковата защита и нанесе удар, който беше спрян от страничната греда. Още в 4-ата минута обаче домакините все пак поведоха в резултата, след като Лаутаро прокара топката между краката на вратаря Пиерлуиджи Голини. Последваха няколко пропуска на завърналия се от контузия Дуван Сапата преди Хосе Луис Паломино в 22-ата минута да избие от голлинията изстрел на Лаутаро. В 40-ата след пряк свободен удар Ханданович изби изстрел с глава, след който настъпи хаос в наказателното поле на Интер. В него Рафаел Толой нанесе неуспешна добавка, след която Аталанта имаха претенции за дузпа за нарушение на Лаутаро срещу бразилския бранител, но те не бяха уважени. В 55-ата минута влезлият секунди по-рано Руслан Малиновски разтресе страничната греда с мощен шут. След като през целия мач се защитаваха, "нерадзурите" се пропукаха в 75-ата минута, когато Госенс се справи с опеката на Антонио Кандрева и изравни за гостите. В 88-ата бергамаските получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Алесандро Бастони срещу Малиновски. Ханданович обаче спаси удара от бялата точка на резервата Муриел и така съхрани точката за своя тим.

Така Интер остава на върха в Серия “А” с 46 точки, но още утре може да бъде задминат при победа на Ювентус над Рома. Аталанта пък се изкачи на 4-ото място с 35 точки, изпреварвайки именно “вълците” по голова разлика.

ИНТЕР - АТАЛАНТА 1:1

1:0 Лаутаро (4')
1:1 Госенс (75')