Десет от Фиорентина приземиха летящия Аталанта (видео)

Фиорентина отстрани Аталанта на осминафиналите за Купата на Италия. “Виолетовите” спечелиха с 2:1 на "Артемио Франки", въпреки че играха последните 20 минути с човек по-малко. Капитанът на домакините Херман Пецела получи втори жълт картон за симулация. Лирола отбеляза победния гол в 84-ата минута и класира Фиорентина на четвъртфиналите, където тимът ще се изправи срещу Интер.

Пристигналият от Уулвърхамптън Патрик Кутроне за първи път бе титуляр за тима на Джузепе Якини, след като дебютира преди няколко дни. Именно той откри резултата в 11-ата минута, след като отлично бе намерен от Далберт. Влезлият на почивката Иличич изравни в 67-ата минута.

Така Аталанта, който се представя отлично в първенството и започна годината с 5:0 над Парма и 1:1 при гостуването на Интер, напусна надпреварата. След като се завърна от престой в Милан, Матиа Калдара започна мач като титуляр за първи път от 20 месеца, тъй като бе преследван от контузии.

Малко след попадението на Кутроне в началото Фиорентина бе близо до втори гол, но Калдара и вратарят Голини успяха да го предотвратят. Аталанта пък имаше възможност да изравни, но Пашалич нацели гредата след удар с глава. Влахович пропусна отличен шанс да удвои аванса на домакините в 33-ата минута. Бенаси проби и заобиколи вратаря и подаде, но нападателят изкача топката прекалено дълго и тя му бе избита.

Влизането на Иличич на почивката се усети в тима на гостите, които се хвърлиха в търсене на изравняване. Пашалич пропусна добра възможност, а Госенс бе изведен на празна врата, но удари греда. Аталанта стигна до изравняване чрез Иличич в 67-ата минута. Малко по-късно Пецела симулира в наказателното поле на съперника и получи жълт картон. Въпреки че остана с човек по-малко, Фиорентина стигна до попадение, след като Лирола проби отдясно и прати топката в мрежата.

ФИОРЕНТИНА - АТАЛАНТА 2:1