Иличич съсипа Валенсия с 4 гола на "Местайя", Аталанта е на 1/4-финал в ШЛ

Отборът на Аталанта постигна втора победа над Валенсия в 1/8-финалите на Шампионската лига и продължава в следващата фаза на турнира. Над всички пред празните заради коронавируса трибуни на "Местайя" беше словенецът Йосип Иличич, който отбеляза и четирите попадения за тима от Бергамо при победата с 4:3 над "прилепите". Така 32-годишният нападател влезе в историята на турнира като първият играч с четири гола при гостуване. Симоне Индзаги, Лионел Меси, Марио Гомес и Роберт Левандовски са вкарвали по четири гола в Шампионската лига, но в домакински срещи.
Двубоят тръгна фантастично за гостите, които пристигнаха с аванс от 4:1 след първия мач. Първото попадение падна още в третата минута, когато Иличич вкара от дузпа. Кевин Гамейро изравни за Валенсия в 21-ата минута.
В края на полувремето Иличич отново изведе Аталанта напред от дузпа. Домакините изравниха в 51-ата минута, когато Гамейро се разписа с глава. В 67-ата минута Валенсия за първи път поведе в мача чрез Феран Торес, който прехвърли вратаря Спортиело след светкавична контраатака. Резултатът се запази не за дълго, тъй като Йосип Иличич оформи своя хеттрик за 3:3, а в 82-ата оформи и крайния резултат.

Гостите излязоха без титулярния си страж Пиерлуиджи Голини, който е получил травма на кутрето и затова от първата минута започна Марко Спортиело.

Двубоят започна отлично за гостите от Бергамо, които стигнаха до дузпа още в третата минута. Тогава Йосип Иличич нахлу в наказателното поле, стигна почти до аутлинията, където бе фаулиран от Диакаби. Зад топката застана Иличич, който вкара, макар вратарят Силесен да отгатна посоката. Домакините се хвърлиха в атака и скоро се наложи Спортиело да се намесва след удар на Родриго. Валенсия упражни преса на своя съперник, като опасностите пред Спортиело не закъсняха. Така се стигна до 21-ата минута, когато след две поредни индивидуални грешки на играчи на Аталанта Кевин Гамейро успя да изравни.
Първо Де Роон загуби топката в средата, а след това Паломино се подхлъзна и Гамейро се пребори за топката, финтира вратаря и я прати в мрежата. Натискът на “прилепите” продължи, докато гостите разчитаха на редки контраатаки, а в действията им личеше паника. В 28-ата минута Спортиело се намеси добре, като не позволи на играч на Валенсия да отправи удар с глава. В 33-ата минута французинът Коклен получи жълт картон за опасна игра срещу Пашалич.
Последваха силни минути за гостите, които на два пъти застрашиха вратата на Силесен след откраднати топки в половината на Валенсия. В 43-ата минута Аталанта получи право да изпълни нова дузпа, която отново беше причинена от Диакаби. Този път той игра с ръка в наказателното поле, а нарушението му беше доказано чрез ВАР. Зад топката отново застана Иличич и словенецът отново не сгреши.
Аталанта можеше да стигне до трети гол в началото на втората част, когато удар на Фройлер срещна гредата. В ответната атака Гамейро с глава се разписа за 2:2 след центриране на Феран Торес. Атаката дойде отново след грешка на Паломино. В 60-ата минута се стигна до куриозна ситуация пред вратата на Валенсия, когато Пашалич с тяло спря перспективен удар на Сапата. Така се стигна до 67-ата минута, когато Валенсия за първи път в мача поведе. Това стана, след като Феран Торес беше изведен опасно пред вратата с далечно подаване. Нападателят на “прилепите” изигра майсторски ситуацията, като прехвърли технично Спортиело очи в очи. В ответната атака Силесен пък спаси силен удар на Сапата, но в 71-ата стражът на домакините беше безпомощен.
След комбинация със Сапата Иличич оформи своя хеттрик за 3:3 и влезе в историята на Шампионската лига. Той се оказа най-възрастният автор на хеттрик при гостуване в турнира, като точната му възраст по време на мача беше 32 години  41 дни. Това обаче не беше всичко от словенеца в този мач. В 82-ата минута той отбеляза четвъртия си гол в мача и пренаписа историческото си постижение в ШЛ.
Голът беше негов 14-и от началото на 2020 година във всички турнири, което го прави най-резултатния футболист от топ 5 първенствата до момента. В добавеното време Гамейро беше изведен очи в очи със Спортиело от Торес, но не успя да го преодолее и съответно също да запише хеттрик. Така Аталанта постигна втори успех над Валенсия в този 1/8-финален сблъсък и с общ резултат 8:4 продължава напред в турнира.