Гасперини: Ранният гол ни даде увереност

Треньорът на Аталанта Джанпиеро Гасперини беше изключително доволен след втората победа над Валенсия, която узакони класирането на “бергамаските” напред в 1/4-финалите на Шампионската лига. Аталанта спечели в Испания с 4:3 и с общ резултат 8:4 продължава похода си в турнира.

“Дузпата в третата минута ни даде допълнителна увереност и предимство. Имахме лош период в първото полувреме, но след почивката се представихме по-добре. Допуснахме голове, които можехме и да предотвратим. Все пак момчетата искаха победата, защото не бяхме дошли да пазим резултата или да играем за равен.
Иличич поиска смяна, казах му да ми даде няколко минути, но след това се възстанови и продължи да играе, а и да бележи. Не са много играчите с по 4 гола в един мач от Шампионската лига. Поздравявам всички хора в Бергамо, включително директора на болницата и се надявам да сме иим донесли радост”, коментира треньорът на Аталанта. От клуба призоваха феновете да не нарушават карантината и да не се събират в центъра на града да празнуват класирането на тима напред.