Словаците спазиха интересна традиция с гола си срещу Англия

Словакия поведе на Англия с 1:0 в 1/8-финалния сблъсък между двата отбора в Гелзенкирхен с попадение на Иван Шранц. Това бе трето попадение за острието от началото на европейските финали в Германия, а с този гол словаците спазиха и две други интересни традиции от Евро 2024. Те са Словакия да бележи във всеки един от своите мачове до момента, както и всички попадения на момчетата на Франческо Калцона са паднали през първите полувремена.

Магически гол на Белингам спаси Англия на Саутгейт от шокиращо отпадане от Словакия

Именно Шранц донесе победата в групата с гол срещу Белгия още в седмата минута, именно той бе точен в 17-ата срещу Украйна, но тогава “жълто-сините” постигнаха обрат. Ондрей Дуда пък бе точен в 24-ата минута при равенството срещу Румъния, което ги остави на третото място в група “E” и ги изпрати срещу Англия на 1/8-финалите.