Катандзаро се върна към победите, но отново без Димо Кръстев

Българският защитник Димо Кръстев продължава да чака дебюта си за Катандзаро в Серия "Б". Той отново остана на пейката в домакинството на Козенца, спечелено с 2:0. Успехът дойде след серия от три пордни загуби и изкачи Катандзаро на пето място в класирането с 24 точки. Със същия актив са Палермо и Комо.

Резултата в полза на домакините откри Пиетро Йемело в 12-ата минута след асистенция на Панос Кацерис. През второто полувреме Катандзаро продължи да е по-добрият отбор на терена и узакони надмощието си с попадение на Томази Биаши в 52-ата минута.

В друг мач снощи Тернана и Палермо завършиха наравно - 1:1. Фабио Лучони се разписа за гостите в 31-ата минута, а в 63-ата Тиаго Касасола изравни. Четвърт час преди края Николо Корадо от Тернана получи червен картон.

Водачи в класирането са Венеция и Парма с по 30 точки, а на трето място е Кремонезе на Валентин Антов с 25.